‘ARDA, OLAYIN SADECE GÖRÜNEN YÜZÜ’
16 Haziran 2018 Cuma 09:56

Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal stüdyoda Spor Yorumcusu Murat Özarı canlı bağlantı ile Radyo Trafik Ankara’da ‘Taraftar’ programına konuk oldu.

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Arda ile Gazeteci Bilal Meşe arasında yaşanan olay Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayınında masaya yatırıldı.

Taraftar programına canlı bağlantı ile konuk olan Spor Yorumcusu Murat Özarı, olayın Arda ile sınırlandırılmasının bazı meseleleri örtmekten başka bir şey olmadığını söyledi.

Özarı, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

BUGÜNE KADAR HANGİ GAZETECİYE SAHİP ÇIKTILAR”

‘Bugüne kadar hangi gazeteciye yapılan saldırı bu kadar gündeme getirildi. Volkan Demirel, bir gazeteci arkadaşımıza seni evden aldırırım demedi mi? Bazı futbolcular basın tribününe el hareketi çekmedi mi en son olarak Başakşehirli futbolcular bir basın mensubuna saldırmadı mı peki hangisi bu kadar konuşuldu ve hangi gazeteciye gördüğü bu saldırılardan sonra sahip çıkıldı. Bugün mü gazeteciler önemli oldu bakın görün yarın bir başka gazeteciye saldırı olsun yine konuşulmayacak.

Arda, uçakta sadece Bilal Meşe’ye küfredip saldırmış olsaydı olayın üstü kapatılırdı. Ancak Arda orada ‘Seni bu uçağa alanların…’ diye küfrederek Fatih Terim ile Yıldırım Demirören’e küfretmiştir. İşte bu nedenledir ki bugün bu olay bu kadar büyütüldü.

Kimse Arda’nın yapmış olduğu hareketi zaten kabul etmiyor bir yanlış var ortada ama bu olayı sadece Arda cephesinden bakmakta yanlış.

Bu olayların tek sebebi futbolu bilmeyenlerin futbolun başında olmasıdır başka bir şey değil.’

 

Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal, Arda olayının buzdağının görünen yüzü olduğunu işin aslının farklı olduğunu ifade etti.

 

Öcal, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

ARDA, BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ

“Arda olayı buzdağının görünen yüzü bir de bu olayın görünmeyen yüzü var. Kimse Arda’nın yapmış olduğu hareketi haklı bulmuyor ancak bu olayın bu noktaya nasıl geldiğini de konuşmuyor. Bu olayda tek suçlu Arda değildir bu olayda Fatih Terim’de Yıldırım Demirören’de Arda kadar suçludur.

 

FUTBOL CAMİASI SORUNU GÖRMÜYOR

Az önce TFF’nin Seçimsiz Genel Kurulu’ndan geldim. Beklerdim ki genel kurulda bu konuda konuşulsun ancak kurulda ne yazık ki değil bu konu futbol ile ilgili önemli diğer sorunlarda masaya yatırılmadı. Bu kadar borcun olduğu kulüplerin zorlandığı ve başarının olmadığı dönemde herkes halinden memnun görünüyordu. Herkes bir birini tebrik etti verilen hediyeleri araçlarına taşıdı ve dün TFF’yi eleştiren herkes bugün TFF’yi öven açıklamalar yaptı.

 

FUTBOLUN RUHUNA İHANET EDİYORLAR

Futbolun bir ruhu var ve bu ruha ihanet ediyorlar. Bugün tribünler boş taraftar ilgisiz. Ülke yabancı futbolcu çöplüğüne döndü kulüpler borç batağın altyapı yok bu kadar sorunun içerisinde kimse sorunları çözmeye çalışmıyor. Futbol Federasyonu genel kurulda bütçenin arttığını açıkladı. Artan bütçeye rağmen gelinen sonuca baktığımızda paradan başka ne var? Hiçbir şey. Hala geçmiş başarıları konuşup kendimizi avutuyoruz futbola gereken ilgiyi vermiyoruz.

 

KULÜPLER EVSİZ KALDI

Ankara geç kalınmış bir çalışmanın sonuna geldi. 19 Mayıs Stadyumu yıkılacak ve yerine yeni bir stadyum yapılacak. Ancak kimse stadyum yıkılacağı için yersiz kalacak kulüpleri konuşmuyor. Federasyon bütçeden bahsediyor ama o kulüpler için bir şey yapmıyor. Bu süreçte devlet bu konuya el attı ve FETÖ Operasyonunda boşaltılan bazı binaların bu kulüplere tahsis edileceği açıklandı. Ancak gönül isterdi ki federasyonda bu konuda bir adım atsın.

 

FUTBOL DİREKTÖRÜ NE YAPIYOR BİLMİYORUM

Futbol Direktörlüğü diye bir makam var ve bu makamın ne görevi olduğunu ben de bilmiyorum. Fatih Terim, egolu biri kimse sorununu gidip söyleyemiyor. Söylenmeyen sorunda çığ gibi büyüyor ve halının altına süpürülerek gün geçiştiriliyor. Önce Terim, egosunu bırakmalı ve futbolun sorunlarını çözmeli.

Makamda durarak ya da açıklama yaparak bu görev yürütülemez. Terim kaç kere Türkiye’nin altyapı lokomatifi durumunda olan Gençlerbirliği’ni geldi ziyaret etti bilgi aldı? Bugün Gençlerbirliği, altyapısı ve borçsuz durumuyla örnek kulüplerden bir tanesi.”

@radyotrafik06