BAĞLICA BULVARI YENİ ÇEVRE YOLUNA KADAR UZATILACAK
22 Haziran 2018 Pazartesi 21:33

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Yolu başta olmak üzere Bağlıca, Etimesgut ve Sincan bölgelerinin trafiğine büyük rahatlık kazandıracak ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı'nı birbirine bağlayacak olan yeni bulvar, Batı Çevre Yolu'na kadar uzatılarak, AŞTİ'den itibaren kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, Zırhlı Birlikler’de bulunan askeri alan duvarının yıkımıyla başlanan yeni bulvarın çalışmalarına ilişkin bilgi verirken, 4 kilometrelik bulvarın, 50 metre genişliğinde ve servis yollarıyla birlikte 10 şerit olacağını kaydederek, “Bulvarı, daha sonra Bağlıca içinden geçirerek, Batı Çevre Yolu’na kadar uzatacağız. Bu sayede de AŞTİ’den Çevre Yolu’na kadar kesintisiz ulaşım sağlamış olacağız. Ayrıca yine bu bulvar üzerinden, Etimesgut’a 2 bölgeden daha bağlantı yapacağız” dedi. 

         Yeni yolun kuzey ve güney aksında ulaşım sağlanabilmesi için yol üzerinde belirlenen noktalarda alt geçitler yapılacağını da kaydeden Vedat Üçpınar, “Yeni bulvarın Bağlıca Bulvarı’na bağlandığı noktada 2 U köprüsü, mevcut güzergahta da 2 köprülü kavşak ve menfez bulunacak” diye konuştu.

         Üçpınar, özellikle Bağlıca bölgesinden Eskişehir Yolu’na katılımda oluşan uzun araç trafiğine çözüm amacıyla Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlamak üzere çalışmalara başladıklarını belirterek, çalışmaların, okullar kapandığı için daha da hızlanacağını ve Eylül ayı ortalarında bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

         Yeni bulvar için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Başkan Melih Gökçek arasında görüşmeler yapılıp Zırhlı Birlikler arazisi için protokol imzalandığını hatırlatan Üçpınar, "MİT ve askeri kurumlarla yapılan detaylı görüşmelerden sonra imzalanan güvenlik protokolüyle de askeri alan ve MİT arazisine, güvenlik için sağlı-sollu tel örgüler çekiyoruz" dedi.

        

@radyotrafik06