'TAKSİCİLİKTEN GELEN TEK BAŞKAN ADAYI BENİM'
19 Temmuz 2018 Salı 09:38

Ankara UMUM Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkan Adayı Murat Karaçalı, Radyo Trafik Ankara’da ‘Ankara Konuşuyor’ programına konuk oldu.

 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Ankara UMUM Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkan Adayı Murat Karaçalı, Ocak 2018’de gerçekleşecek olan seçimler öncesi vaatlerini Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayınında dile getirdi.

Karaçalı, ‘Taksici esnafının zor durumda olduğunu ve sorunları çözümü için bugüne kadar hiçbir yönetimin elini taşın altına koymadığını’ belirtti. Taksicilikten gelen tek başkan adayı olduğunu da belirten Karaçalı, ‘Taksicilikten gelme bir adayım sorunları gördüm ve yaşadım’ dedi.

Karaçalı, seçildikleri an itibariyle esnafın tüm sorunlarını çözmek için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını belirtti. Korsanı da bitireceklerini belirten Karaçalı, ‘Seçildikten 3 – 4 ay sonra korsanı bitireceğiz ve korsan kelimesi unutulacak.’ dedi.

 

Karaçalı, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

KUTSAL BİR MESLEĞİMİZ VAR

“2018 yılının ocak ayında seçimler gerçekleşecek. Meslek grupları arasında belki de en zor durumda olanlar taksicilerdir. Kuruşuna kadar helal şekilde para kazanan meslek gruplarından biriyiz. Bizlerin yaptığı iş çok kutsal bir meslektir. Herkes eşini, çocuğunu bizlere emanet ediyor işte bu nedenle bizim işimiz çok kutsal.

 

MESLEĞİN İTİBARI KALMADI

Evine ekmek götüremeyen ve itibarı kalmayan bir meslek grubu haline geldik. Seçimi kazandıktan hemen sonra esnaf ile bir bütün olup onların sıkıntılarını çözmek adına adımlar atacağız. Ankaralı taksiciler Türkiye’de en zor durumda olan meslek grubudur.

 

TAKSİCİ ESNAFI YALNIZ BIRAKILDI

Bugüne kadar göreve gelen yönetimler esnafımıza sahip çıkmadı. Diğer meslek grupları sorunlarını devlet yetkililerine iletip çözdüler. Ancak taksici esnafının hiçbir sorunu hükümete iletilmedi. Biz, esnafımızın derdini dinleyip sonra o dertlerin çözümü için elimizden geleni yapacağız.

 

EN BÜYÜK SORUN; ‘KORSAN TAŞIMACILIK’

Korsan taşımacılık taksicileri zor durumda bıraktı. Özellikle havaalanı taşımacılığı yapan firmalar esnafımızı zor durumda bırakıyor. Biz, tüm mesaimizi esnafımız için harcayacağız ve korsan taşımacılığın üzerine gideceğiz. 3 – 4 ay içerisinde korsan taşımacılığı da bitireceğiz ve korsan taşımacılık adını unutturacağız.

 

TAKSİ SAYISI FAZLA

Ankara’da taksi sayısı çok fazla ayrıca esnafımızın iş potansiyeli de çok az. Bugüne kadar taksicilerimiz için kimse mücadele etmedi. Taksiciler elindeki alanları kaybettikçe de çıkmaza düşünüyor.

 

ESNAF ZOR DURUMDA

Taksiciler herkes tarafından varlıklı olarak görülür ama esnafımız çocuğunu okutamıyor, evini geçindiremiyor hatta Bağkur primlerini dahi ödeyemiyor. Esnafımız çok zor durumda. ÖTV’siz araç alma imkanı çıktı esnaf aracını yenileyemedi. Taksici esnafı artık yediği yemeğin bile hesabını yapar hale geldi.

 

SİYASİLER TAKSİCİLERİ KARŞISINA ALAMAZ

Siyasiler anket yaptıracaksa taksicilerin yanına gelsin. Taksiciler halkın dilidir. Siyasiler bir şeyler öğrenmek istiyorlarsa gelsin taksilere binsinler her şeyi öğrenirler.”

@radyotrafik06