''BAŞKENTTE STADYUM YERİ BİLE BELİRLENEMEDİ''
14 Kasım 2018 Cuma 14:29

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konukları Spor yorumcusu Haluk Nogay ve Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal oldu. Programda Ankara'nın köklü spor kulüplerinin son durumu ve spor alt yapısının sorunları masaya yatırldı.


 

Ali Öcal, sporda Ankara'nın konumuna yakışır başarılar elde edilemediğine dikkat çekerek, ''3 büyüklerin şampiyonluk ambargosuna Bursaspor baş kaldırmış ise Ankara kulüpleri de baş kaldırmalıdır'' dedi.


 

''BAŞKENTTE STADYUM YERİ BİLE BELİRLENEMEDİ''


 

19 Mayıs Stadyumu'nun 50 ayrı amatör kulüp tarafından kullandığını belirten Öcal, ''Ülkede her yere stadyumlar yapılırken başkentte hala stadyum yeri tespit edilemedi'' ifadelerini kullandı. Atatürk Kültür Merkezi'ni yeni stadyum için en uygun yer olarak işaret eden Öcal, stadyumla ilgili verilen kararlarda aceleci davranıldığını savundu.


 

Öcal, konuyla ilgili şunları kaydetti:


 

''19 Mayıs Stadyumu yıkılırken gerekli hesaplamalar yapılmadı. Amatör spor kulüpleri bu durumdan endişeli. Ankara'ya yapılacak stad Türkiye'nin en iyi stadı olmalı. Avrupa şampiyonasına talipseniz en iyisini yapmak zorundasınız. Yeni stad için Yenikent deniliyor ama Yenikent'i kimse istemiyor. Olaya sadece Gençlerbirliği'ni ilgilendiriyor şeklinde bakarsanız yanılırsınız. Atatürk Kültür Merkezi alanı atıl duruyor. En uygun yer orası.''


 

''İLHAN CAVCAV'IN KEMİKLERİNİN SIZLAMAMASI LAZIM''


 

Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal, merhum İlhan Cavcav'a ithaf ediklen sezonda Gençlerbirliği'nin herhangi bir başarı yakalayamamasını da eleştirerek, ''Sportif başarı noktasında iyi planlama, iyi transferler yapılamadı. 5 tane yönetici Murat Cavcav'a isyan etti. Birlik beraberlik sağlanamadı. İlhan Cavcav'ın kemiklerinin sızlamaması lazım'' dedi.


 

''YABANCI FUTBOLCU TÜRK FUTBOLUNU BİTİRİYOR''


 

Spor yorumcusu Haluk Nogay da İlhan Cavcav'ın Ankara'daki amatör sporculara büyük bir alt yapı sağladığını belirterek, ''Bugün Osmanlıspor kadrosunun neredeyse tamamı yabancı. Galatasaray ve Adanspor'da da aynı kabus yaşandı. Bu yabancı sporcu işi Türk futbolunun sonunu getiriyor. Lütfen bu işe bir sınırlama getirelim. Ankaragücü ve Gençlerbirliği bu konuda fena değil. Elimizi taşın altına koymak zorundayız'' dedi.

''Ankaragücü'nün kupa kaldırdığı zamanda yabancılar yoktu'' diyen Nogay, ''Bu bizim ayıbımız tüm kulüplerin ayıbı. Federasyon eliyle bu yabancı işini kim serbest bıraktırdıysa bu işin tüm günahı onun boynuna. Yarın birgün Türkiye Avrupa ya da Dünya şamiyonasına gidemezse neler olacak?'' diye sordu.

Avrupa'da tüm imar planları içinde mutlaka stad, yüzme havuzu gibi tesislerin bulunduğunu belirten Nogay, ''Sayın Cumhurbaşkanı sporun içinden gelen bir insan. Bununla ilgilenilmesi gerekir'' ifadelerini kullandı.

''KÜFÜR YÜZÜNDEN STADA GİREMİYORUZ''


 

Programa bağlanan kadın bir dinleyici, ''statlarda erkeklerin ettiği küfürler nedeniyle stada giremiyoruz'' demesi üzerine Ali Öcal, ''Kadınlar tribünlerde yer almalı. Kadınlar da tribünde yer alırsa futbol daha da güzelleşecek, şiddet azalacak. Gerekli önlemler alınmalı'' yorumunu yaptı.  

 

@radyotrafik06