“ÜST YAPININ HIZI ALT YAPIYI GEÇTİ”
14 Kasım 2018 Çarşamba 15:09

Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Editörü Fatih Tekeci, Radyo Trafik Ankara’da Erol Tümtaş’ın sunduğu ‘Şehrin Sesi’ programına konuk oldu. 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Editörü Fatih Tekeci, Radyo Trafik Ankara’da Erol Tümtaş, Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayında Ankara’nın ulaşım sorununu masaya yatırdı.

 

Tekeci, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“YENİ BAŞKANDAN ULAŞIM SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLENİYOR”

“Trafik sorunun başlıca sebebi toplu taşım ağının yeterli olmaması. Vatandaşın, toplu taşım kullanmama sebebi ise; biri zaman diğeri bütçenin yüksek olması. Mustafa Tuna, Sincan Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Sincanlı vatandaşların metro ile ilgili sorunlarını eminim dinlemiştir. O gün dinlediği sorunları bugün çözebilecek makama geldi.

Metrolardaki yetersizliğin nedeni vagon eksikliği vagonların 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.”

 

“SORUNLARI BİLİYOR”

“Yeni başkan Mustafa Tuna, sorunları bilen bir belediye başkanı ve bu sorunları çözmek içinde bir şeyler yapacaktır.

Belediyede görevden alımların olacağı doğru ancak bu demek değil ki tüm yönetim kadrosu değişecek. Devam eden projeler ile ilgilide çok soru işareti var. Şu an devam eden projeler devam edecektir.”

 

“ANKARA’DA ALT YAPI SORUNU GİDEREK ARTIYOR”

“Ankara’da son beş yıl içerisinde ciddi anlamda kentleşme görüyoruz. Üst yapının hızı alt yapıyı geçti. Ankara’da hala ciddi bir alt yapı sorunu var. Şehirde alt ve üst yapılar yapılırken hala koordinasyon eksikliği var.”

@radyotrafik06