''LUCESCU'YA O SÖZLERİ İADE EDİYORUM''
14 Kasım 2018 Cuma 15:02

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, Türkiye'nin Romanya karşısında aldığı 2-0'lık yenilgi değerlendirildi.

''O SÖZLERİ LUCESCU'YA İADE EDİYORUM''

Spor Yorumcusu Haluk Nogay, her açıdan Romanya'dan daha üstün olduğumuzu belirterek, maç sonu Lucescu'nun yaptığı açıkmaları eleştirdi. Lucescu'nun Türkiye'ye doğu ülkesi dediğini hatırlatan Nogay, ''Biz Romanya'ya daha önce demir perde ülkesi derdik. O sözü kendisine iade ediyorum'' dedi.

''MİLLİ TAKIMIN HAKKINI VERECEK FUTBOLCULAR LAZIM''

Milli takımın gençleştirilmesinden yana olduğunu belirten Nogay, ''Bize Türk milli takımının hakkını verecek futbolcular lazım'' dedi.

Nogay, şu ifadeleri kullandı:

''Takım kötü oynadı ama ortada bir gerçek var. Türkiye, futbol ekonomisi içinde daha etkin yer almalı. Alt yapıya yatırım yapılmalı, yabancı sayısına sınırlama getirilmeli, yabancı getirlecekse de kaliteli yabancı getirilmeli.Federasyon, yabancı sınırını kaldırarak ya da Lucescu'yu getirerek bir yere varamaz, yanlış varsa düzeltilmeli''

''GURBETÇİLERDEN MEDET UMARAK BU İŞ YÜRÜMEZ''

3 büyüklerin dahi alt yapı konusunda çok zayıf olduğunu söyleyen spor yorumcusu Haluk Nogay, ''Bu şartlar altında futbolumuzu nasıl değiştireceğiz?'' diye sordu. Nogay, gurbetçi futbolculardan medet umarak bu işin yürümeyeceğini belirtti.

@radyotrafik06