MİLLİ TAKIM NEDEN BAŞARISIZ?
14 Kasım 2018 Cuma 13:51

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, A Milli Futbol Takımı'nın son günlerde aldığı başarısız sonuçlar değerlendirildi.

 

''LUCESCU'NUN ÇIKARDIĞI İLK 11 SÜRPRİZDİ''

Milli takımın kadrosunu eleştiren Nogay, ''Bence oynaması gereken Yunus ve Enes gibi oyuncular. Cenk'i neden 90 dakika tuttu anlamıyorum. Lucescu bir yabancıdır tutturmuş, ne dediğini anlayan yok'' dedi.

Nogay, şu ifadeleri kullandı:

''Buradan federasyona sesleniyorum; Hollanda'dan adam getiriyorsun, oynatmıyorsun. Oynatmayacağın adamı neden getiriyorsun? Milli takım bu şartlarda hiçbir şey yapamaz. Dünya Kupası gitti. Milli takıma bakıyorum ne oynadıkları belli değil. Sistem yok, hiçbir şey yok. Arnavutluk'un 3 gol atabildiği takım yokken bize 3 tane attılar. Futbolun ölçüsü olmaz tek ölçü galibiyettir.''

 

''MUTLAKA TÜRKİYE LİGLERİNDE HOCALARLA TOPLANTI YAPILMALI''

Milli takımın içindeki heyecanı tekrar kazanması gerektiğini belirten Nogay, ''Mutlaka Türkiye liglerindeki hocalarla bir araya gelinerek bir toplantı yapılmalı. Futbol artık bir ekonomi. Kimse işin bu tarafını görmüyor. İlk önce elimizdeki malzemeyle iyi bir takım yapabilir miyiz buna bakmalıyız. İlla çok genç bir takım olmasına gerek yok. Yabancılara çuvalla para veriyoruz, hiçbirinden de verim alamıyoruz'' dedi.

 

''ANKARAGÜCÜ MAÇLARI NEDEN PAZAR GÜNÜ OYNANMIYOR?''

Programa telefonla bağlanan bazı dinleyiciler, Ankaragücü'nün maçlarının haftasonu yapılmamasından dolayı üzgün olduklarını belirtti. Nogay, konuyla ilgili olarak, ''Maçlar hep Cuma günü gündüze veriliyor. Ankara 5 milyonluk bir şehir. İnsanların mesaisi 17.00-18.00'de bitiyor. Trafiğin en yoğun olduğu saate maç verilmez. Federasyon bu saatleri ayarlarken şehir hayatına da bir göz atmalı. Başkentliler de mutlaka Ankaragücü maçlarına gitmeli'' dedi. 

@radyotrafik06