SON SÖZÜ HALK SÖYLEDİ ''YIKILMASIN ''
14 Kasım 2018 Salı 15:19

Keçiören’de 2003’te temeli atılan ve 144’üncü metrede yarım kalan Cumhuriyet Kulesiiçin cumartesi günü düzenlenen referandum ve ilçe genelinde yapılan anketin sonucu belli oldu. 

İlçedeki 5 noktada ‘yıkılsın’ ve ‘yapılsın’ seçenekleriyle gerçekleştirilen halk yoklaması ve ilçe genelinde düzenlenen anket sonucunda vatandaşların yüzde 76’sı, kulenin yıkılmaması yönünde oy kullandı.

SONUÇLAR CUMHURBAŞKANI’NA SUNULDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, oylama sonuçlarını dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’u sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki başkana da “Vatandaşın isteğine göre hareket edin” talimatını verdiği öğrenildi.
Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklamada da kulenin 14 yıllık süreci özetlenerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın da isteği ile konunun vatandaşa sorulması konusunda mutabık kalındığı hatırlatıldı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

PROJE DAHA FONKSİYONEL OLACAK

“Vatandaşımızın irade ve desteği dikkate alınarak konu hakkında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tuna’ya bilgi verilmiş, projenin güncellenip daha fonksiyonel hale getirilerek Keçiören’in ve vatandaşımızın hizmetine sunulacağı kararına varılmıştır. Gerek AK Parti gerekse idare olarak uygulayacağımız her proje ve yatırımı; istişare, kamu yararı, halkımızın teveccühü, katılımcı belediyecilik gibi temel kriterler doğrultusunda gerçekleştirdiğimizi bir kez daha belirtir; yaptığımız halk yoklamasının bunun en güzel örneğini teşkil ettiğini de hatırlatırız.”

Mustafa Tuna ve Mustafa Ak Keçiören’deki oylama sonuçlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Esenboğa Havalimanı’nda sundu. Mustafa Ak görüşmeye ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı.

@radyotrafik06