“TUNA’NIN PETSHOP ÇIKIŞI HERKESİ MUTLU ETTİ”
19 Aralık 2018 Çarşamba 10:00

Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Yazı İşleri Müdürü Eray Görgülü, Radyo Trafik Ankara’da Elvan Palaşoğlu’nun sunduğu ‘Ankara Konuşuyor’ programına konuk oldu. 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Yazı İşleri Müdürü Eray Görgülü, başta sokak hayvanları olmak üzere Ankara ulaşımı ve Ankapark ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Görgülü, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

“Hürriyet Ankara olarak hayvanlar ile ilgili konuların takipçisiyiz. Sokak hayvanları da can ve onlara zarar gelmesini istemeyiz. Ancak bir kentte yaşıyoruz ve yaşadığınız kentte güvenle evinize gitmeniz gerekiyor. Hürriyet Ankara olarak hayvanlar ile ilgili her konunun sürekli takipçisiyiz.”

 

“YASA BİR TÜRLÜ ÇIKARILAMADI”

“6 yıl önce mecliste, dört parti ortak bir karar aldı. Karara göre hayvanlara kötü davrananlara ceza geleceğine dair yasa çıkacağı gündeme getirildi. Ancak 6 yıldır bu yasa bir türlü çıkarılamadı.

Tabii yasa ile birlikte denetimde şart. Petshoplar da satış olmazsa internetten de satılabilir. Bu nedenle internetten de satışı engellenmelidir.”

 

“SOKAK HAYVANLARI TÜRKİYE’NİN SORUNU”

“Sokak hayvanları sorunu sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin sorunu. Eğer yasa meclisten geçerse petshoplar da hayvan satışı sona erecek. Çünkü bazı insanlar bir heves uğruna hayvan alıyorlar ve sonra sokağa bırakıyorlar. Şu an sokağa baktığımızda da bazı cins hayvanlar görüyoruz. Eğer bu yasa çıkarsa sokak köpekleri ile ilgili sorun çözülmüş olacak.

Hayvanların uyutulmasına eminim herkes karşıdır. Sorun yaşansa da kimse hayvanların uyutulmasını istemezler.”

 

“ANKAPARK ÇIKMAZA GİRDİ”

“Ankapark inşaatı hala devam ediyor. Şu an herhangi bir işletmeci bulunamadı. Artık bu saatten sonra da hiçbir işletmeci bu yükün altına girmeyebilir. Çünkü Ankapark’ın işletilebilir bir yanı yok gibi duruyor. Ankapark bölgesindeki diğer yeşil alanlar ve hayvanat bahçesi de kapatıldı. Belli bir sosyal alan vardı orası da kullanılmaz hale geldi.”

@radyotrafik06