''FENERBAHÇE FİFA'YA DAVA AÇMALI''
19 Aralık 2018 Cuma 20:56

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, İngiltere basınından The Guardian ve Fransız gazetesi Le Monde'DE Türk futboluyla ilgili yer alan iddialar masaya yatırıldı.

Söz konusu haberlerde, Türkiye'de 3 Temmuz 2011'de patlak veren şike operasyonuyla ilgili süreçte çeşitli belgelere ulaştıklarını iddia eden iki büyük gazete, hâlihazırda FIFA başkanlığı görevini yürüten Gianni Infantino'yu Fenerbahçe'ye verilecek ceza konusunda gerekli yaptırımları uygulamadığı ve süreç boyunca ihmalkar davrandığı gerekçesiyle hedef tahtasına oturttu.

Spor yorumcusu Haluk Nogay, The Guardian'da yer alan iddialarla ilgili net bir söylemde bulunmanın çok erken olduğunu belirterek, ''Şimdilik görünen şu; bu doysa yeniden açılmış. Bu işin perde arkası mutlaka yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır'' dedi.

''MEKTUP NEDEN BUGÜN ORTAYA ÇIKIYOR?''

Bir yerde amatör hataların yapıldığına dikkat çeken Nogay, ''İnfantino'nun bu mektubu niye bugün ortaya çıkıyor? O günlerde neden konuşulmadı?'' sorularını yöneltti. Nogay, ''Bu mektup farklı yerlere çekiliyor. En azından 'Mahkemeler bitene kadar bize süre verilsin' denilseydi. Bunun yerine 'Fenerbahçe'yi düşürmeyelim, yayın gelirlerimiz biter' deniliyor. Federasyon büyük hatalar yaptı'' değerlendirmesinde bulundu.

''FENERBAHÇE FİFA'YA DAVA AÇMALI''

''Ben Fenerbahçe'nin yerinde olsam FİFA'ya dava açardım'' diyen Nogay, ''Fenerbahçe bunu neden yapmıyor? Federasyon böyle bir yazı yazdıysa onlar da Trabzonspor'u şampiyon olarak görüyorlar demektir'' dedi.

''BEŞİKTAŞ'IN EN BÜYÜK AVANTAJI BAYERN MÜNİH'İN KENDİSİNİ KÜÇÜMSEMESİ''

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibinin Bayern Münih olmasını değerlendiren Nogay, ''Beşiktaş normal oyununu oynasa kafa kafaya çok rahat sonuçlar alır. Beşiktaş'ın en büyük avantajı, Bayern Münih'in kendisini küçümsemesi. Beşiktaş'ın Alman ekibini yeneceğine inanıyorum'' dedi.

@radyotrafik06