''CEBECİ STADYUMU YIKILIYOR''
19 Aralık 2018 Cuma 20:11

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay ve Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal oldu. Programda, Galatasaray'ın Fatih Terim'le imzaladığı sözleşme ve Türk futbolunda yaşanan son gelişmeler değerlendirdildi.

Rıdvan Dilmen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzettiğini hatıraltan spor yorumcusu Haluk Nogay, ''Rıdvan Dilmen federasyon başkanı olmak için siyaseti futbola bulaştırmasın'' değerlendirmesini yaptı.

''RIDVAN DİLMEN'E KİMSE İTİBAR ETMİYOR''

Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal da konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

''Bu insanların yaptıkları yorumlar karşısında şaşırıyorum. Rıdvan Dilmen'in yöneticiliğe soyunuyorsa bir kulüp yöneticiliği başarısını konuşmak isterdim. Türkiyede futbol çok farklı oynanıyor. Türk futbolu çok kötü alarm veriyor. Rıdvan Dilmen'lerin konuşmasıyla aşılacak konu değil, alanda olmak gerekiyor. Bunlara kimse itibar etmiyor.''

''TERİM'LE YAŞANANLAR BAŞARILARIN ÖNÜNE GEÇİYOR''

Haluk Nogay, Fatih Terim'in Galatasaray'la anlaşmasıyla ilgili olarak, ''Tudor'un takımı götüremeyeceği belliydi. Yabancı oyuncuları doldurarak bu takımı sırtlayamazsınız. Galatasaray'ın ruhunu Türk futbolcular taşır. En azından 3-4 tane Türk futbolcu oynatılması lazım. Ben Fatih Terim'e başarılar diliyorum. Terim'in ikinci yarı için eline liste alıp, 'Bunların takviye edilmesi gerekir' diyeceğini düşünüyorum'' dedi.

Ali Öcal da ''Fatih Terim'in dönüşü mutlaka sorgulanacaktır. Uzun yıllar Türk futboluna hizmet etmesini dilerdim ama yaşanmışlıklar, parmakla gösterilen başarılar karşısında bile insanı endişeye sürüklüyor. Bu yaşta bir teknik adamın 2 ay yönce yaşadıkları, yaşanmamalıydı'' değerlendirmesini yaptı.

''CEBECİ STADYUMU YIKILIYOR''

Habertürk Gazetesi Ankara Spor Şefi Ali Öcal, programda ayrıca Cebeci Stadyumu'nun yıkımına Haziran'da başlanarak yerine kız yurdu yapılacağını belirtti. 

@radyotrafik06