"ANKARALI, ANKARAKARTI SEVDİ"
19 Ocak 2018 Perşembe 21:28

e-Kart Ankara Bölge Müdürü Bülent Çamur, Radyo Trafik Ankara’da Elvan Palaşoğlu’nun sunduğu ‘Ankara Konuşuyor’ programına konuk oldu. 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel e-Kart Ankara Bölge Müdürü Bülent Çamur, AnkaraKart ile ilgili merak edilen her şeyi Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayınında anlattı. Çamur, dinleyicilerin sorularını da yanıtladı.

Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, canlı bağlantı ile yayına katılarak ilçelere sefer yapan araçların kartlı sisteme geçiş ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kara, “İlçe durak başkanları ile toplantımız olacak. Birkaç görüşülmesi gereken önemli nokta var ve kafalardaki soru işaretleri giderilirse ilçelere taşımacılık yapan araçlarımız da AnkaraKart sistemine geçecek.” dedi.

 

Çamur, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“ANKARAKART BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLADI”

“Ankara’da 7 Nisan 2014 yılı itibariyle AnkaraKart kullanılmaya başlandı. Faal olarak 1 milyon iki yüz bin vatandaşımız AnkaraKart kullanıyor.

AnkaraKart sistemi güvenlik açısından çok önemli. İnternet sitemiz üzerinizden kartınızı kişileştirebilir ayrıca kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca makinalarımız ve bayilerimiz aracılığı ile yükleme yapabilirsiniz. Aynı zaman da Türkiye’de önde gelen iki banka ile görüşüyoruz ve yakın zaman sonra bankamatiklerden de yükleme yapılabilecek.

Kartların kişileştirilmesi de önemli kartlar kişileştirildiği zaman ne zaman, nerede, hangi saatte otobüse binildiğini ayrıca ne zaman kart dolumu yapıldığını kısacası tüm hareketleri takip edebilirsiniz.

Kartlı sistem ile birlikte toplu taşım araçlarının takibi daha kolay bu durum hem ulaşımda kaliteyi artırıyor hem de güvenli yolculuk sağlıyor.”

 

“ULAŞIMDAN KAR BEKLENMEMELİ”

“Gece ulaşımı, sayın başkanının da dediği gibi bir hizmet. Bu durumdan bir kar elde etme amacı güdülmüyor amaç vatandaşa ulaşım hizmeti sunmak.”

 

“KARTINIZ OLMASADA OTOBÜSE BİNEBİLECEKSİNİZ”

“Yakın zaman sonra akıllı cep telefonu olan vatandaşlarımız telefonlarına yükledikleri uygulama ile kart olmadan da otobüslere binebilecek. Ayrıca banka kartları ile de otobüslere binilebilecek ve bu projeler bir iki ay içerisinde hayata geçecek.”

@radyotrafik06