''3 YIL SONRA YERLİ FUTBOLCU BULAMAYACAĞIZ''
19 Ocak 2018 Cuma 20:11

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, Cenk Tosun'un İngiliz kulübü Everton'a transferi masaya yatırıldı.

Haluk Nogay, Tosun'un gidebileceği en iyi kulüplerden birine gittiğine dikkat çekerek, ''Onun futboluna ve gol tarzına çok uygun bir kulüp Everton. Cenk'in burada çok başarılı olacağına inanıyorum'' dedi.

''Çok para vermekle iyi futbolcu alınmaz'' diyen Nogay, ''Transfer yapmak demek, yabancı futbolcu almak demek başarı demek değil. Cenk'in Beşiktaş'a maliyeti çok düşüktü. Çok para vererek iyi futbolcu alınsaydı Galatasaray şimdi liderdi. Ya da Fenerbahçe 2-3 sene üst üste şampiyon olurdu önemli olan uygun bütçeyle iyi futbolcuyu transfer edebilmek'' değerlendirmesini yaptı.

''3 YIL SONRA YERLİ FUTBOLCU BULAMAYACAĞIZ''

Yabancı futbolcu transferlerini eleştiren Nogay, ''Menajerler gidip Afrika'dan transfer yapıp duruyorlar. Böyle giderse 3 yıl sonra ligde oynayacak yabancı futbolcu bulamayacağız'' dedi.

''ARDA BAŞAKŞEHİR İLE ANLAŞTI''

Arda Turan'ın Beşiktaş'a gelip gelmeyeceği konusunda değerlendiren Nogay, ''Arda Beşiktaş'a gelmez. Başakşehir'le anlaştı, yakında açıklanır. Arda'nın şu magazinden sıyrılıp futbolla ilgilenmesi gerekiyor. Abdullah Hoca ona gereken dersi verir diye düşünüyorum'' dedi.

@radyotrafik06