“ANKARA’NIN KALBİ TIKALI”
19 Ocak 2018 Çarşamba 20:31

Radyo Trafik Ankara / Özel Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Editörü Fatih Tekeci, Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayınında Ankara’nın ulaşımı ve sorunlarını değerlendirdi.

 

Tekeci, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“BAŞKENTRAY TRAFİĞİ RAHATLATACAKTIR”

“Başkentray, mart ayında açılacak ve açılmasıyla birlikte Ankara trafiğini bir nebze rahatlatacaktır. Özellikle Sincan’dan merkeze geçişlerde artık vatandaş şahsi araçları ile trafiğe çıkmak zorunda kalmayacaktır. Aynı zamanda açıldığı gün itibariyle AnkaraKart geçerli olacak ve aktarma yapılabilecek.”

 

“PARK SORUNU ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”

“Ankara’da park sorunu tehlike yaratıyor. Kaldırama yapılan parklar yayaları zor durumda bırakırken, ikinci hatta üçüncü şeride yapılan parklar da trafiğin akışını olumsuz yönde etkiliyor. Bu konuyu ne yazık ki uzun süredir konuşuyoruz ve hala çözüm için bir adım atılmış değil”

 

“KOORDİNASYON SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

“Bağlıca Bulvarı, Ankara trafiğini o bölge için rahatlatacaktır. Yol bitmesine rağmen eksiklerin çok fazla olduğunu görmüştük. Yol açıldıktan sonra uzun süre aydınlatmalar çalışmıyordu ve dün itibariyle aydınlatmalar çalışmaya başladı. Burada koordinasyon sorunu olduğunu görüyoruz. Sonuçta yolun ne zaman açılacağı biliniyorsa tüm birimlerin buna göre hazırlık yapması gerekiyor.”

 

“BULVARA ÇÖZÜM BULUNMALI”

“Atatürk Bulvarı’nın yoğunluğu her geçen gün artıyor. Bulvar üzerindeki yoğunluk dolmuşların yer altına alınmasıyla otobüslerin o alana kaydırılması ile azaltılabilir.

 

“YAYALAŞTIRILMIŞ ALANLAR AÇILMALI”

“Ankara’da yayalaştırılmış bölge sayısı da oldukça az. Son günlerde Bahçelievler 7. Caddenin yayalaştırılması düşünülüyor. 7 Caddenin yayalaştırılması önemli olabilir. Referandumun sonucuna göre belediyeler adım atacak. Ancak bu referandum konusunu çok yapmamak gerekiyor. İkna edilmesi gereken asıl kişilere ulaşmalılar.”

@radyotrafik06