“CEVAP VEREMEYECEĞİM HİÇBİR ŞEY YOK”
14 Ocak 2018 Perşembe 14:31

UMUM Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Adayı İzzet Yıldırım, Radyo Trafik Ankara’da Elvan Palaşoğlu’nun sunduğu ‘Ankara Konuşuyor’ programına konuk oldu. 

 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel UMUM Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Adayı İzzet Yıldırım, Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayınında seçimler öncesi taksici esnafının sorularını yanıtladı ve projelerinden bahsetti.

Yıldırım, “Ankara’da taksi ücretleri pahalı değil aksine en uygun taşıma türü taksilerdir.” dedi. Ankaragücü ile ilgili soruları da yanıtlayan Yıldırım, “Ankaragücü’ne ücret toplamayacağız gönüllü olanlardan alacağız ama kimseyi zorlamayacağız. Benim tek takımım Milli Takımdır o nedenle bir kulübe aidat toplanmasına karşıyım.” dedi.

Mal varlığı ile ilgilide soruları cevaplayan Yıldırım, “Tüm mal varlığım şeffaftır. Kim ne zaman isterse mal beyanımı veririm. Benim para ile pulla işim olmaz. TOKİ blokları ile ilgili herhangi bir para da almadım. Her şey şeffaf ve ortadadır.” dedi.

Oy veren vermeyen herkese kapısının açık olduğunu dile getiren Yıldırım, “Benim kültürümde var benim kapım herkese açık ve herkese saygım sonsuz” dedi.

 

Yıldırım, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“SORUNLARI BİLİYORUZ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

“Şu an 3 aday görünüyor ve diğer aday arkadaşlara da başarılar diliyorum. Aday olmadan önce işimizin zor olduğunu ve esnafımız dâhil odamızın da çok fazla eksiklerinin olduğunu biliyordum. Öncelikle esnafımızın sorunlarını tespit ettik ve seçildikten sonra atacağımız adımların için yol haritamızı çizdik.

Esnafımızın en büyük sorunlarından bir tanesi sigorta masraflarıdır. Esnafımız sigorta maliyetleri yüzünden zor durumda kalıyorlar.”

 

“TAKSİ DURAKLARI EVİMİZ”

“Eski taksi durakları vardı. Bazı taksi duraklarımız da yaşamak mümkün değildi ve biz de elimizi kolumuzu sıvadık belediyelerimizin desteği ile taksi duraklarını yeniledik. Bizim duraklarımızın hijyenik olması gerekiyor çünkü zamanımızın büyük bir bölümü orada geçiyor. 3 yıllık süreçte birçok sorunu da çözdük ve çözmeye de devam edeceğiz.”

@radyotrafik06