''SADETTİN SARAN ALİ KOÇ'U DESTEKLEYECEK''
14 Ocak 2018 Cuma 13:51

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Fenerbahçe'de başkanlık çekişmesinin masaya yatırıldığı programda Nogay, ''Sadettin Saran, Ali Koç'un Fenerbahçe Başkan Adaylığını destekleyecek ancak yönetimde yer almayacak'' açıklamasını yaptı.

Beşiktaş'ın Cenk Tosun'un boşluğunu kolay dolduramayacağını belirten Haluk Nogay, ''Cenk'in yerine mutlaka etkili bir isim bulunması lazım. Mevcut oyuncular şu an Cenk'in yerini tutamaz'' dedi.

''BAŞAKŞEHİR BU PARAYI NEREDEN BULACAK?''

Başakşehirspor'un Arda Turan transferine de değinen Nogay, ''Başakşehir'i anlamak zor. Seyircisi olmayan bir takım. Bu kadar sponsoru nereden buluyorlar anlamıyorum. Arda'nın 30 milyonluk bir maliyeti olacak, bu parayı nereden bulacaklar?'' diye sordu.

''GECE HAYATI İLE FUTBOLCULUK OLMAZ''

Aziz Yıldırım'ın da transfer politikasını eleştiren Nogay, ''Sarı lacivertlilerin alt yapısı yok. Son yıllarda hiç genç oyuncu çıkaramadılar. Yabancı transferlerle bu iş olmaz'' dedi. Aykut Kocaman'ın Ozan Tufan'a sahip çıktığını da belirten Nogay, ''Ozan'da istek yok. Düzensiz bir hayat ve gece yaşantıs ile futbolculuk olmaz dedi.

''SADETTİN SARAN ALİ KOÇ'U DESTEKLEYECEK''

Programda, Fenerbahçe'de başkanlık çekişmesi de masaya yatırıldı. Ali Koç'u desteklediğini belirten Nogay, ''Ben delegenin bu sefer Ali Koç'u destekleyeceğine inanıyorum. Aziz Yıldırım 20 yıldır bu mevkide artık yeter'' dedi.

Sadettin Saran'ın kulübe geri dönüşüne dair önemli açıklamalar yapan Nogay, ''Saadettin Saran, Aziz Yıldırım nedeniyle 3 kez ihraç edildi, 3 kez de mahkeme kararı ile geri döndü. Saran kulübe yeni döndüğü için Ali Koç'u destekliyor ancak yönetimde yer almayacak'' dedi.

Nogay, Ali Koç'un yapılan transfer yanlışlıkları konusunda yönetime gereken uyarıları yapacağını düşündüğünü belirtti. 

@radyotrafik06