“EN BÜYÜK PROJELERİ BENİ ELEŞTİRMEK”
23 Ocak 2019 Perşembe 01:15

Ankara Servisçiler Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, Radyo Trafik Ankara’da Elvan Palaşoğlu’nun sunduğu ‘Ankara Konuşuyor’ programına konuk oldu. 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Ankara Servisçiler Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, Radyo Trafik Ankara’nın canlı yayınında oda seçimleri öncesi başkanlık döneminde yaptıkları ve seçilirse hayata geçireceği projelerini anlattı.

Elmadağlı, tekrar görev alması durumunda sorunları bildiğini çözümü içinde projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Diğer başkan adayları da canlı yayına telefon bağlantısı ile katılarak hem projelerinden bahsettiler hem de Elmadağlı’ya sorularını ilettiler. Ayrıca oda üyeleri de yayına canlı bağlantı ile katılarak hem seçimler ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler hem de Elmadağlı’ya sorularını ilettiler. Sorunlarını da dile getiren oda üyeleri, sorunların çözümü için Elmadağlı’dan söz aldı.

Elmadağlı, sorunları çözememek ile ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere de cevap verdi. Elmadağlı, “Hareketli bir sektördeyiz. On iki yıl önceki sorunlar bugün yok bugün ki sorunlar da on iki yıl önce yoktu. Biz her sorunun üzerine gidiyoruz. Sorunları çözsek de yeni sorunlar doğacaktır. Önemli olan her sorunu çözmek ve bu sorunların tekrar yaşanmamasını sağlamaktır.” dedi.

 

Elmadağlı, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“SORUNLAR ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Oda olarak dört yılda bir seçim gerçekleşiyor. Eğer kısmet olursa dördüncü dönemim olacak. Başkanlık dönemimde birçok güzel işlere imza attık yine atmak istiyoruz. Bu işlerden bir tanesi Kamu İhale Kurumuna bir maddi koydurduk ve esnafın çalışmadığı dönemde esnafın alacağı kaldıysa bir dilekçe ile Kamu Kurumu, esnafın hak edişini almasının yolu açıldı. Bir diğer sıkıntımız araçlarımızı belediye alıp uygunluk adı altında kontrol ediyordu. Bu konu ile ilgili de çok şikâyetimiz vardı ve artık sadece TÜV’lerde muayene ile sınırlandırıldı ve esnafımız zaman açısından kar elde etmiş oldu. Veliler ile esnafımız arasında yaşanan birçok sorunu da çözdük bunlardan bir tanesi de 15 tatil sorunuydu.”

 

“KORSAN SORUNUNUN ÜZERİNE GİDİYORUZ”

Korsan kanunu çıkarıldı. Bu kanun tüm Türkiye’de büyük bir rahatlık sağladı. Kanun diyor ki; belediyeden izin almadan taşımacılık yapan araçlar korsandır. Bu kanuna göre izinli olmayan araçlar parka çekilip sürücüsüne ceza veriliyor. Bir ay içerisinde korsan ile ilgili yeni düzenlemeler de yapılacak.”

 

“SORUNLARI BİLİYORUZ VE PROJELERİMİZ HAZIR”

“Seçilmemiz halinde; korsan ile alakalı büyük sıkıntılarımı var ve mücadelemiz devam edecek. Kooperatifler başarısızlıkla sonuçlandı eğer başkanlığa devam edersek Türkiye’nin en büyük kooperatifini biz kuracağız. 6 Ay içerisinde tüm esnafımız bu kooperatife bağlanacak ve esnafımız ile şirketler arasındaki sorunların önüne geçeceğiz. Artık şirketler rahatlıkla personel çıkaramayacak ve ücret düşüremeyecek esnafımızın haklarını kooperatif ile koruyacağız. Araçların yaşı ile ilgilide sorunlar var. Bu konu ile ilgili benim de açtığım bir dava oldu ve kaybettim. Daha sonra Kamu İhale Kurumu ile çözmeye çalıştık ama çözemedik. Artından Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili bu sorunu çözmeye çalıştık yine çözemedik. Son olarak Başbakanlığa yazdık ve yine olumlu sonuç alamadık. Artık son kapımız Cumhurbaşkanlığı oldu ve Cumhurbaşkanımıza yazdık ve esnafımızın mağduriyetini ilettik. Bizim eğitim ile alakalı sıkıntılarımız vardı. Esnafımıza sürekli eğitim vermek istiyorduk ancak oda binamız yetersizdi. Bu nedenle bir arsa satın aldık ve seçilirsem yeni oda binamızı yapacağız. Birçok aktivitelerin gerçekleştiği geniş kapsamlı kullanılabilecek bir oda binamız olacak.”

@radyotrafik06