''ARDA EN FAZLA 45 DAKİKA OYNAR''
23 Ocak 2019 Cuma 01:16

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, Ziraat Türkiye Kupasında alınan sonuçlar değerlendirildi.

Haluk Nogay, Ziraat Türkiye Kupası’nda takımların genel olarak performasının düşük olduğuna dikkat çekerek, ‘‘Maçlardan genel olarak hiç keyif alamadık ama devre arasında performans düşüklüğü normal olur. İlk izlenimler, ligin ilk yarısında aldığımız zevki, ikinci yarıda alamayacağımız yönünde’’ dedi.  

‘‘BÜYÜK TAKIM FUTBOLCULARI MAÇ SEÇİYOR’’

Büyük takımlardaki futbolcuların Ziraat Türkiye Kupasını çok da dikkate almadığını belirten Nogay, ‘’Bu nedenle de maçlar zevksiz geçiyor. Osmanlıspor-Beşiktaş maçını izlerken çok sıkıldım. Oysa diğer küçük takımların performansının yüksek olduğunu görüyoruz. Çünkü o takımlardaki futbolcular kendilerini göstermek zorunda’’ dedi.

‘‘CENK DAHA BÜYÜK PARALARA GİDEBİLİRDİ’’

Nogay, Beşiktaş’ın durumunun da değerlendirildiği programda, ‘‘Beşiktaş’ın bu sene yakaladığı başarıyı alkışlıyoruz. Gruptan lider çıktı, Cenk’i çok güzel bir meblağa sattılar. Cenk kendini çok iyi geliştirdi. Aslında bekleseydi daha iyi paralara gidebilirdi. Şenol Güneş Negredo’yu iyi yetiştiriyor. Cenk’in yerini tutabilir’’ değerlendirmesinde bulundu.

‘‘HAKEMLER SERT OYUNA MÜDAHALE EDEMİYOR’’

Futbolcuların sakatlanma sorunlarına da değinen Nogay, ‘‘Türkiye Futbol Federasyonu’nun hakemlere acil müdahale etmesi gerekiyor. Sert oyunlara hakemler müdahale etmekte yetersiz kalıyorlar. Maçın başında hakem sert oyuna müsamaha gösterirse olacağı budur. İngiltere’de böyle bir oyun oynansa hakemin yapacağı ilk şey kırmızı kart göstermek olur’’ dedi. 

''ARDA EN FAZLA 45 DAKİKA OYNAR''

Nogay, Başakşehir'in Arda Turan transferini değerlendirdi. Arda'nın 1 yıldır sahaya çıkma fırsatı bulamadığına dikkat çeken Nogay, ''Başakşehir'in mevcut kadrosu iyi. Bu şartlar altında Arda'dan en fazla 45 dakika verim alabilirler. Daha fazla oynayamaz'' dedi. 

@radyotrafik06