''SÜPER LİG'DE ÇÖKÜŞ VAR''
23 Ocak 2019 Cuma 01:45

Radyo Trafik Ankara'da Cem Şahin'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, Spor Toto Süper Lig’de alınan sonuçlar ve transferler değerlendirildi.

‘‘LİG VASAT BAŞLADI’’

Spor Toto Süper Lig’de vasat bir başlangıç yapıldığını belirten Haluk Nogay, ‘‘Devre arası takımlara yaramamış. Hepsinde bir performans düşüşü var. Ligde bir çöküş var. Ayrıca takımlar çok sert oynamaya başladı, buna hakemlerin önlem alması lazım. Yoksa birkaç futbolcu sakatlanacak gibi gözüküyor’’ dedi.

‘‘BEŞİKTAŞ’IN TRANSFERİ DOĞRU’’

‘‘Beşiktaş’ın Vagner Love transferi doğru bir tercih’’ diyen Haluk Nogay, ‘‘Umuyorum Aziz Yıldırım’ın Van Persie işine dönmez bu transfer. Beşiktaş’ta olmazsa olmaz adam Pepe. Geçen maçı Talisca’nın üstün performansıyla aldı Beşiktaş. Onun dışında kimsenin performansı iyi değildi. Gördüğüm kadarıyla futbolcular maç seçiyorlar. Ama futbolcu dediğin oynadıkça forma girer. Aslında Beşiktaş’ın en büyük transferi Gökhan Töre. Love’u da ilerleyen günlerde göreceğiz’’ dedi.

‘‘GOMİS PARASINI ALAMAYINCA ANTREMANA ÇIKMADI’’

Türkiye’ye gelen yabancı futbolcuların para için geldiğini belirten Nogay, şu ifadeleri kullandı:

‘‘Parasını veremeyeceksen neden transfer ediyorsun? Gomis parasını alamadığı için antremana çıkmadı. Kimsenin Gomis’e bu yüzden kızma hakkı yok. Planlama yapılmıyor. Fatih Terim de para olmadığı için transfer yapamıyor. Dolayısıyla bulabileceği futbolcular yaşlı oluyor. Burada yapması gereken; elindeki genç Türk futbolcuları motive etmek…’’

‘‘GÖZTEPE’NİN DEMBA BA TRANSFERİ BAŞARILI’’

Göztepe’nin Demba Ba transferini de değerlendiren Nogay, ‘‘Demba Ba’nın Türkiye’ye dönmesi değil ama Göztepe’ye gelmesi sürpriz oldu. Başka bir takıma gider diye düşünmüştüm ama güzel bir transfer olmuş. Demba Ba Göztepe’de çok başarılı da olur’’ değerlendirmesinde bulundu.

@radyotrafik06