“OTOPARKLAR DENETLENMELİ”
22 Ocak 2019 Çarşamba 21:47

Hürriyet Gazetesi Haber Editörü Fatih Tekeci, Radyo Trafik Ankara’da Erol Tümtaş’ın sunduğu ‘Şehrin Sesi’ programına konuk oldu. 

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Hürriyet Gazetesi Haber Editörü Fatih Tekeci, başta otopark olmak üzere yeni açılan yollar ve toplu taşıma kadar her konuyu değerlendirdi. Fuar alanı konusuna da değinen Tekeci, fuar alanının şehir merkezinde olması gerektiğini söyledi.

 

Tekeci, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

“OTOPARK ÇIKMAZI SÜRÜYOR”

“Otoparklar ile ilgili son zamanlar da çok fazla şikâyet var. Özellikle kapalı otoparklar ile ilgili yasal mı değil mi bilinmediği söyleniyor. Vatandaş özellikle fiyat tarifelerinin, kılık kıyafetin ve tabelaların eksik olduğunu söylüyor. Ayrıca fiyatların nasıl belirlendiği ve kesilen makbuzların doğruluğu dahi kafaları karıştırıyor. Ortada vatandaştan alınan bir para var ama o paranın kime gittiği bilinmiyor.”

 

“YOL YAPMAK ÇÖZÜM DEĞİL”

“Bu hızla araç sayısı artarsa bir gün araçları bırakıp yürüyerek işe gideceğiz. Yollar genişliyor ancak artık bazı bölgelerde yolları genişletecek alan kalmadı. Şehir merkezindeki yollarında dar olduğu düşünülürse yol genişletmenin de faydası olmadığını görüyoruz. Çünkü şehir merkezine geldiğimiz de yolların genişliği yetersiz kalıyor.

Metro hatlarının tamamlanması ve yeni açılan metro hatları trafik sorununa çözüm olacaktır.”

@radyotrafik06