''5000 SEYİRCİ ÇOK VAHİM''
22 Şubat 2019 Cuma 21:30

Radyo Trafik Ankara'da Mustafa Dönmezer'in sunduğu 'Taraftar’ın bu haftaki konuğu Spor yorumcusu Haluk Nogay oldu. Programda, Spor Toto Süper Lig’de alınan sonuçlar ve transferler değerlendirildi.

Beşiktaş-gençlerbirliğİ'nin maçını değerlendiren Haluk Nogay, Beşiktaş'ın kolay bir galibiyet aldığını söyledi. Gençlerbirliği'nin yeni transferi Florentin Pogba'nın da çok başarılı bir oyuncu olduğunu belirten Nogay, ''Üç büyükler uyurken Gençlerbirliği bombayı patlatmış. Bu oyuncuya sahip çıkarlarsa lige tutunurlar'' dedi.

''BEŞİKTAŞ YÜZDE YÜZ GALİBİYET ALIR''

Negredo'nun Cenk Tosun'un yerini tutamayacağını belirten Nogay, ''Şenol Hoca sonuna kadar Negredo'ya destek veriyor, sonuçta futbolcuları oynatmasını bilen bir hoca. İlerleyen günlerde Negredo için daha net değerlendirmelerde bulunmak mümkün olacak. Beşiktaş bu akşam Bursaspor karşısında yüzde yüz galibiyet alır'' dedi.

''5000 SEYİRCİ ÇOK VAHİM''

Başakşehir'in çok istekli oynadığına dikkat çeken Haluk Nogay, ''5000 seyirci ile çok başarılı sonuçlar alıyorlar. Süper lig takımının maçına 5000 bin seyirci gelmesi ise çok vahim. Osmanlıspor'a baktığımızda 186 taraftarla maça çıktılar. İngiltere'de en kötü Premier Lig maçına bile 20 bin taraftar geliyor'' değerlendirmesinde bulundu.

''YENİ MALATYASPOR'A KESİLEN CEZA YANLIŞ''

Yeni Malatyaspor'un sahaya geç çıkması gerekçe gösterilerek aldığı 15 bin TL'lik ceza'ya çok şaşırdığını belirten Nogay, ''Federasyondan aynı duyarlılığı yabancı oyuncu sayısı konusunda göstermesini de bekliyoruz. Yerli oyuncularımız Türkiye'de yabancı muamelesi görmeye başladı. Ayrıca Yeni Malatyaspor'a da sonuna kadar destek veriyorum. Sonuçta Afrin'deki mehmetçiğe selam yollamak için geç çıktılar. Ceza kesilmemesi lazımdı'' dedi.

 

@radyotrafik06