MHP ANKARA ADAYI İDDİALI KONUŞTU
22 Temmuz 2019 Salı 21:02
MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya Radyo Trafik Ankara’da Elvan Palaşoğlu’nun sorularını yanıtladı. Ankara’da iddialı olan Karakaya, ‘Ankara’nın en büyük engeli Melih Gökçek’in görevde olmasıdır. 

Partilerin il ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemesinin ardından yerel bölgelerde siyasi hareketlilik hızlandı. MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya,  Radyo trafik Ankara’da seçime yönelik ‘Ankara konuşuyor’ adlı programda deneyimli sunucu Elvan Palaşoğlu’nun sorularını içtenlikle yanıtladı.

Karakaya şunları söyledi:

İş yapmak zor eleştirmek kolaydır. Ankara'da unutulan şey içerisinde yaşayan insanlardır. Ankara'nın potansiyeli yeteri kadar kullanılamadı yapılanlar maddi boyutta kaldı, içinde yaşayan insanlar unutuldu. Sayın Melih Gökçek 20 yıldır Ankara’da görev yapıyor. Gökçek Ankara’nın en büyük engelidir. 30 Mart gecesi belediye başkanlığından istifa etmelidir. Melih Gökçek istifa ederse en büyük sorun ortadan kalkacaktır.
 
Trafik sorunu, yerleşim sorunu, açık alan sorunu var. Ana imar planı yok. Ankara'nın en önemli sorunu yönetim sorunudur.
 
Projelerimi yakında Ankaralılarla paylaşacağım. Ankara için çok özel projelerim var. Birçok kişi projeler anlattı ancak önemli olan bu projelerin gerçekleştirilebilme potansiyelidir. Ankara bir dünya başkenti olmasına rağmen dünya kenti olamamıştır.
 
Ankara'da 4 yüz bin aile yardımla geçiniyor. Bu anlamda bakıldığında yetersizlik ortaya çıkacaktır.
 
MANSUR YAVAŞ MHP'NİN OYUNU BÖLEMEZ
 
Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Karakaya, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Cumhuriyet Halk Partisine geçen Mansur Yavaş'ın oylarını bölmesi gibi bir ihtimalin söz konusu olmadığını MHP'li seçmenlerin verdikleri oylarla kendi adaylarını Belediye Başkanlığına seçtireceklerine inandıklarını söyledi.
 
GÖKÇEK VE YAVAŞ’A CANLI YAYIN TEKLİFİ
Melih Gökçek’e ve Mansur Yavaş’a canlı yayında biraraya gelme teklifinden bulundum fakat henüz olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmedi. Ben biraraya geldiğimiz programda sadece Ankara konuşulsun istiyorum.

METRO NEDEN HALA YAPILAMADI ?
 
Başkent'te metroların 20 yıldır yapılamadığını ifade eden Karakaya, ODTÜ yolunun  yapımının yanlış olduğunu buralarda ağaç katliamı yapıldığını söyledi. Ankara'nın çok önemli bir şehir olduğunu kaydeden Karakaya, şehrin birçok noktasına ardı ardına yapılan AVM'leri de eleştidi. Karakaya, ayrıca kentin unutulmaya yüz tutan şehir meydanlarını canlandıracaklarını belirtti.

ANKARA GERÇEK BİR BAŞKENT OLACAK
Ankara dünyanın en az turist çeken başkenti. Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti. Ulus’ta tarih her zaman gömülü kaldı. Ankara milli mücadelenin merkezi. Ulusla ilgili tarihi ulus projemiz var bunu uygulayacağız. Şehir meydanlarını harekete getireceğiz. Saraçoğlu mahallesini de kültür merkezi yapacağız. 

SEÇİM ANKETLERİ
 
Seçim anketleri yaptırıyoruz. Oy oranları itibariyle sahaya yeni indik. 50 binden fazla insanla sohbet ettik. Kamuoyunda yayınlanan ve yayınlanmayan anketler var. AK Parti'nin yaptırdığı anketlere göre yüzde 30'un üzerine çıkmış durumdayız. Ancak şunu da vurgulamak gerekiyor bazı anketler kamuoyu araştırmaları yerine yönlendirme yapıyor... Asıl anket 30 Mart seçimlerinde yapılacak.

@radyotrafik06