DOZER BOZULDU, HELİKOPTER GELDİ !
19 Ekim 2019 Salı 02:44

 

Kalecik'te dere yatağına düşen inek ayağı sakatlanınca mahsur kaldı. 8 gündür kurtarılmayı bekleyen talihsiz hayvanın yardımına AKUT Ankara ekibi, Jandarma Havacılık Komutanlığı ile Kalecik Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi koştu. 
 

 AKUT Ankara Ekip Lideri Mehmet Murat Boz ve 4 gönüllüsü, dere yatağının araç yoluna 1 kilometre mesafede olması sebebiyle 400 kilo ağırlıktaki ineğin tahliyesi için alternatif aradı.
 

YARDIMA HELİKOPTER DE DAHİL OLDU ! 

Kalecik Belediyesi’nden gelen kepçe ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri'nden gelen dozer ile ineğin bulunduğu yere ulaşmak için yol açma çalışması başlatıldı. Ancak dozerin arızalanması sonucu Jandarma Havacılık Komutanlığı ile irtibata geçilerek bu kez helikopter talep edildi. Olumlu yanıt alınınca hamile inek karnına ve sakat bacağına zarar vermeyecek şekilde perlonlarla sabitlenerek çeki halatıyla helikoptere bağlandı. Yerden metrelerce yükselen inek ilginç görüntülere sahne oldu. 


 

JUMBO ADINI KOYDULAR ! 

Olaya şahit olan vatandaşlar, Uçan Fil Jumbo filminden esinlenerek ineğe “Jumbo” adını taktı. Güvenli alanda bekleyen traktör römorkunun üzerine indirilen inek, AKUT gönüllülerinin refakatinde köydeki ahırına getirilerek sahibine teslim edildi. 
 

@radyotrafik06