TUNA : " ULAŞIMA VE EKMEĞE ZAM DÜŞÜNMÜYORUZ"
19 Ekim 2019 Çarşamba 03:59

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna konuk olduğu NTV'de önemli açıklamalarda bulundu.  Tuna '' Ulaşım ve ekmekte yıl sonuna kadar zam düşünmüyoruz" dedi. Ankara'da yürütülen çalışmalara da değinen Belediye Başkanı, yerel seçimlerle ilgili de konuştu. 

 

 

 

HATLAR 70 - 80 SENELİK !
 Ankara'nın altyapıda ciddi ihtiyaçları var. Su kanalizasyon hatlarında yağmur suyu olan yerler var olmayan yerler var. Sel baskınlarında ilk etapta kritik 15 bölgede girişimde bulunduk. Altyapı ile ilgili çalışmaların hepsine Ankara'nın tamamında girdiğimiz anda şehir kilitlenir zaten. 70-80 senelik içme suyu hatları var. Bunların da yenilenmesi gerekiyor. Sel baskını olmayacak demek mümkün değil. Nerede öyle ? 

 

ŞEHİR HASTANESİNE GİDEN YOL 1-2 AY İÇERİSİNDE BİTER ! 
Eskişehir tarafına giderken hastaneye dönüş için yeni köprü çalışmamız var. Bir iki ay içerisinde tamamlanır. Esas ana trafiği etkileyecek alt üst geçitlerin inşaatları bitti. Yapılması gereken alt üst geçitlerimiz var. İnsanları çok fazla rahatsız etmeyecek şekilde. 

 

MİLLET BAHÇESİ PROJELERİ DEVAM EDİYOR, KANAL ANKARA PROJESİ ...
Bu konuyla ilgili çalışma var. Birisi AKM'nin olduğu yerde diğeri Gölbaşı'da. Proje çalışmaları yapılıyor.

Kanal Ankara'da adım atıldı da koşulmadı. Koşarak gitmedi. Oradaki projenin bütün olarak ihale yapılmasını doğru düşündük. Bir işin bir tane sorumlusu olmalı. Kısa süre içerisinde onun ihalesini gerçekleştireceğiz. Ekonomik şartlar da düzeldiğine göre kısa sürede olur.

 

ANKAPARK İHALESİ SONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ ! 
İhalesi en sonunda gerçekleştirildi. Sözleşme de imzalandı. Şimdi oradaki kiralayan firma iş ortaklığı oradaki dükkanlar var kafeler var onlarla ilgili işletmelerle ilgili çalışma yürütecek. Oyuncakları ne şekilde çalıştıracağının programlarını gerçekleştirecek. Bu işin süresi belli 29 yıl. Kısa süre içerisinde birkaç ay içerisinde oranın hizmete açılacağını tahmin ediyorum. Orada kafe yeri var kafeyi işletecek kişi o dükkanın teşrifatını nasıl yapacak bunlar zaman alacak. Kamunun zararı mı karı mı var bunu Sayıştaycılar biliyor. Ben bir şey diyemem.

 

ULUS'TA SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI ! 

Uzun yıllardan beri üzerinde çalışılan bir proje artık son noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulaştırma ve Büyükşehir belediyemiz ortak proje ile bu işin başlamasına karar verildi. Bunun inşaatının masraflarını Çevre Bakanlığımız karşılayacak ihalesini Karayolları Genel Müdürlüğümüz gerçekleştirecek belediye olarak çevre düzenlemesi gibi bizim çalışmalarımız olacak. Bununla ilgili şu anda sondaj çalışmaları devam ediyor. İhale sürecinde de kanuni süreler neticede inşaatı başlamış olacak. Oradaki esnaf kardeşlerimizle ilgili bu bir ameliyat. Oradaki esnaflarımız hiçbir sıkıntı çekmeyecekler desem yanlış olur. Sıkıntı çekildikten sonra iyi bir durum olacağı için sıkıntı çekecek. Bir sıkıntı olacak ama sonunda Ankaramızın faydasına olacak. Kademe kademe program dahilinde olacak. İhalede itirazlar olabiliyor. Kanuni süreçleri var. 

 

ZAM DÜŞÜNMÜYORUZ ! 
Ulaşımda bu yıl içerisinde zam yapmadık ve yıl sonuna kadar da zam yapmayı düşünmüyoruz. Halk ekmeğin fiyatlarında da bir artış yapmıyoruz. Yıl sonuna kadar ekmeğe zam yok.


"ADAY OLUNMAZ, GÖSTERİLİR" 
Bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek görevim. Talebelikte de böyleydim. Bana ne görev verildiyse onu en iyi şekilde yapmaya gayret ederim. Aday olunmaz aday gösterilir. Aday gösterilen kişiye vatandaşlar teveccüh ederse olur. Şunu olacağım bunu olmayacağım söylemenin faydası yok. 

 

@radyotrafik06