95.YIL TÜM YURTTA KUTLANDI!
23 Ekim 2019 Salı 01:16

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta büyük bir coşku ile kutlandı. Yedisinden yetmişine kadar herkes sokaklardaydı. İşte yurttan Cumhuriyet manzaraları...

 

ANKARA

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) önünden Ulus'taki ilk Meclis binasına kadar "kortej yürüyüşü" düzenlendi. Dev kortejde renkli görüntüler oluştu. Günün fotoğrafını ise bu yaşlı çift oluşturdu. 

İSTANBUL

Cumhuriyetin kuruluşunun 95'inci yılı kapsamında Bağdat Caddesi'ndeki geleneksel “Cumhuriyet Yürüyüşü" binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

İZMİR 


İzmir’in tüm ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılı heyecanı yaşandı. Ellerinde Türk bayrağı ile törenlere katılanlar, bayramı doyasıya kutladı. Yine kutlamalar kapsamında 350 metre uzunluğunda dev bir bayrak omuzlarda taşındı... 

SAMSUN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Samsun’da coşkulu bir şekilde kutlandı. Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Stadı’nda renkli görüntüler oluştu.

SİVAS

Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı ve Milli Mücadele döneminde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 108 gün ev sahipliği Sivas’ta Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

ERZURUM 
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Erzurum Havuzbaşı Kent Meydanında tören düzenlendi. 


ÇANAKKALEÇanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla fener alayı düzenlendi.

ŞANLIURFA 


Şanlıurfa'da da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 95. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

@radyotrafik06