YILLARIN HASTANESİ TAŞINIYOR!
23 Kasım 2019 Pazartesi 01:20

Ankara'nın en eski hastanelerinden biri olan Ulus Devlet Hastanesi kapatıldı. Rüzgarlı Sokak'taki sağlık kurumu, Pursaklar'da inşa edilen yeni devlet hastanesine taşınacak.

Hastanenin kapatılma duyurusunu Ankara Valiliği yaptı. Hastanenin taşınma çalışmalarından dolayı poliklinik, hasta yatış, adli vaka gibi hizmetlerin yarından (06 Kasım Salı günü) itibaren verilemeyeği açıklandı. Ayrıca Acil Servis’te verilen hizmetlerin de 2 Kasım saat 17.00 itibarıyla sonlandırıldığı bildirildi. Valilik, Pursaklar Yeni Devlet Hastanesi’nin hizmete gireceği tarihin kamuoyuna ayrıca duyurulacağını aktardı.

SSK’NIN İLK KURUMLARINDAN BİRİYDİ!

Yaklaşık yarım asırlık bir geçmişe sahip olan Ulus Devlet Hastanesi, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun ilk kuruluşlarından biri olma özelliğini taşıyordu. 1940’lı yıllarda, hastanenin Dışkapı semtine taşınmasıyla dispanser şeklinde hizmet vermeye başlayan Ulus Devlet Hastanesi, 1956’da SSK’ya bağlı SSK Ulus Hastanesi’ne dönüştürüldü. 115 yatak kapasitesi olan hastane, 2006’da 6 bina ve 200 yatak kapasitesine ulaştı. 20 Şubat 2005’te SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devriyle Ulus Devlet Hastanesi adı altında hizmet vermeye devam etti.

 

KAYNAK : HÜRRİYETANKARA

@radyotrafik06