PROF. DR. MUSTAFA ILICALI ARTIK HER HAFTA RADYO TRAFİK’TE…
23 Kasım 2019 Pazartesi 01:28

22. ve 26. Dönem Erzurum Milletvekili, İstanbul Ticaret Üniversitesi, BAU Ulaştırma ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri Kurucu Başkanı, Ulaştırma Profesörü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı artık her hafta Radyo Trafik’te canlı yayınlanacak “Bilirkişi” programı ile dinleyenlerle buluşacak. 

Bilirkişi Programı’nda her hafta ulaşım yatırımları, trafik ve ulaşım sorunları anlatılacak ve çözüm önerilerinde bulunulacak.

Yeni trafik düzenlemeleri, öneri, şikayet, ulaşıma ve trafiğe dair birçok konunun konuşulacağı “Bilirkişi Programı” her hafta Salı günü 12.00 – 13.00 saatleri arasında Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile Radyo Trafik ( Marmara-Ankara-İzmir)  ortak yayınında dinlenebilecek.

PROF. MUSTAFA ILICALI KİMDİR?

Prof. Dr.Mustafa Ilıcalı  (Ulaştırma) Öğretim Üyesi, İnşaat Yüksek Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Ulaştırma üzerine yaptı.

2000-2015 yılları arasında Yıldız Teknik, Bahçeşehir ve İstanbul Ticaret üniversitelerinde profesör olarak görev yaptı. Ülkemizde, 'Ulaştırma Mühendisliği' kavramının oluşmasını ve ilk defa BAU'da bölüm açılmasını sağladı. Trafik güvenliğinin geliştirilmesi hususunda birçok çalışma yürüttü. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde Ulaşım Daire Başkanlığı ve bazı İBB şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2007-2015 yılları arasında İBB Başkan Danışmanlığı yaptı.

22. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanvekilliği yaptı. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Delegasyonu Üyeliği, Batı Avrupa Birliği Türk Delegasyonu Üyeliği ve Türkiye-Avusturya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsüdür.

@radyotrafik06