"MİNİK YÜREKLER, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI"
23 Kasım 2019 Salı 01:38

 Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü ve Ankara Bizim Çocuklar Spor Kulübü'nün işbirliğiyle, otizmli ve down sendromlu çocuklar, büyüklerini kıskandıracak bir projeye destek verdi.

 Sokak hayvanlarına dikkat çekmek ve hayvan haklarına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla Altınpark’ta açık havada düzenlenen sosyal sorumluluk projesine katılan minikler, kendi elleriyle kedi ve köpek kulübesi yaptı.

HEM KENDİLERİNE, HEM DE SOKAK HAYVANLARINA KATKI!

Öğretmenlerinin gözetiminde ahşap malzemelerle hayvan barınağı yapan minik yürekler, hem el becerilerini geliştirme fırsatı buldular hem de sokakta barınak ihtiyacı olan hayvanlara destek oldular.

 Çocukların büyüklere örnek olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya, “Çocuklarımızın sosyal sorumluluk projemize destek vermesi bu projeyi daha da anlamlı hale getiriyor. Amacımız bu proje ile toplumun sokak hayvanlarına karşı duyarlılığını artırmak” dedi.   

“KENDİ ENGELLERİNİ AŞTILAR”

Ankara Bizim Çocuklar Spor Kulübü Müdürü Sibel Kancaoğlu da organizasyonun otizmli ve down sendromlu çocukların sosyalleşmesine katkı sağladığını belirterek, “Çocuklarımız  kendi engellerini aşıp, sokak hayvanlarına destek olmaya başladılar. Bizim amacımız bu çocukları toplum içine dahil etmek. ANFA ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bize bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

@radyotrafik06