ETİMESGUT'UN CAN DAMARINDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR!
23 Kasım 2019 Çarşamba 01:48

 İstasyon Caddesi’nde yaşanan trafik sorunu için çalışmalar başlıyor. İlk kazma önümüzdeki ay vurulacak.

 

Etimesgut ve Sincan'da yaşayan Ankaralıların trafik çilesi olan İstasyon Caddesi'nde çalışmalar başlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bulvarı’nın devamı niteliğindeki İstasyon Caddesi’ne alternatif bir bulvar daha yapacak. Mevcut haliyle 2 geliş 2 gidiş olan cadde, 3 geliş 3 gidiş olarak genişletilecek.

 

ÇALIŞMALAR 6 AY SÜRECEK!

Yeni yol projesine denk gelen yapıların sahipleriyle ve kamu kurumlarıyla anlaşma sağlanamadığı için kamulaştırma işlemleri uzayan projede herhangi bir sorun kalmadı. Yeni yol güzergâhı üzerinde bulunan 5 apartman, çalışmalar kapsamında yıkılacak. Projenin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. İhale tamamlandıktan sonra aralık ayının başında ilk kazmanın vurulacağı İstasyon Caddesi’nde çalışmalar yaklaşık 6 ay sürecek.

YENİ DAİRELER VERİLECEK!

 

Cadde için önümüzdeki ay çalışmalara başlayacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna şunları söyledi:

“Etimesgut ve Sincan’da yaşayan vatandaşlarımızın ulaşımdaki en önemli problemi İstasyon Caddesi’ndeki sıkışıklık. Bu konuyla ilgili ciddi hazırlık ve çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmaları biz neticelendirmiş oluyoruz. Kamulaştırılması gereken binalar vardı. Anlaşmalar sağlanarak oradaki vatandaşlara yeni daireler yapıyoruz. Buradaki 5 binanın da kaldırılmasıyla güzergahta bir problem kalmayacak. Bu binalar yıkılacak. 69 daire vardı. Bir tanesi ile anlaşıldı. Geriye kalan 68 daire için biz yine o bölgede arsa temin ettik. O arsaya da inşaatları yaptırıyoruz. Bu binalar bitince de vatandaşlar oraya taşınacak.”

KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR!

İstasyon Caddesi üzerine yapılacak köprülü kavşaklarla bölgedeki mahallelerin birbiriyle bağlantılarının gerçekleştirileceğini aktaran Tuna, “Burada ciddi derecede köprülü kavşaklar yapılacak. Bunların da ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Önümüzdeki ay İstasyon Caddesi’nde çalışmalara başlarız. Bu proje vatandaşlar için büyük bir beklentiydi ve trafiği çok rahatlatacak. Orada yaşayan milyonları ilgilendirecek. Bağlıca Bulvarı’ndan da Çevre Yolu’na bağlantı gerçekleştireceğiz. Bu da o bölge için büyük bir fayda getirecek” dedi.

 

Kaynak: Hürriyet Ankara

@radyotrafik06