10 MİLYON BARAJI AŞILDI!
23 Kasım 2019 Çarşamba 01:16

Sincan OSB-Törekent-Kızılay, Çayyolu-Kızılay ve Keçiören-AKM hatlarıyla Ankaralılara toplu taşıma hizmeti veren Ankara metrosunu ekim ayında 10 milyon 46 bin 925 yolcu kullandı. EGO yetkilileri metroda ilk kez 10 milyon barajını aştıklarını belirtti.

AKTARMA KALKTI, YOLCU ARTTI!

Yolcu sayısındaki artışa OSB-Törekent ile Batıkent arasındaki aktarmanın kaldırılması büyük katkı sağladı. Aktarmalı metroyu kullanmak istemeyen Eryaman-Sincan bölgesinde yaşayanlar için metro daha cazip hale geldi.SİNCAN’DAN ÇAYYOLU’NA KESİNTİSİZ METRO!

 Yeni vagonların da eklenmeye devam ettiğini vurgulayan yetkililer, şu anda vagon set sayısının 70 civarında olduğunu bu sayının toplamda 108 vagon setine ulaşacağını aktardı. Ayrıca trenler geldikçe Sincan’dan Koru’ya kadar kesintisiz metro olacağı, Çayyolu metrosuyla Sincan OSB-Törekent metrosu arasındaki sinyalizasyon çalışmalarının da sürdüğü belirtildi. Ego yetkilileri yeni yılda OSB-Törekent-Koru hattının kesintisiz hizmet vermesini planladıklarını vurguladı. Şu anda 5 dakikada bir metro seferi verilen güzergahta bu sayı kesintisiz metroyla birlikte 2.5-3 dakikaya indirilmeye çalışılacak.

 

Kaynak: Hürriyet Ankara

@radyotrafik06