FIRSATÇILAR DÜŞÜNSÜN!
23 Kasım 2019 Çarşamba 02:16

 Tarladan çıkan ürünün tüketiciye hakkaniyetli fiyatlarla ulaşması için hayata geçirilen hal kayıt sistemi, tezgâhtaki ürünün nerede ve nasıl üretildiği, tarladan hangi fiyatla hangi tarihte çıktığı ve tezgâha ulaştığı süre ve maliyeti gösteriyor.

ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI EĞİTİM VERDİ!

 Bu doğrultuda Ticaret bakanlığı tarafından yaş meyve ve sebzede fiyat kontrolü amacıyla hayata geçirilen uygulama Zabıta ekiplerine hizmet içi eğitimle anlatıldı. Market ve pazarlarda yaş meyve ve sebzelerde bulunması gereken künyelerin tek tek anlatıldığı eğitimde, künyelerde bulunan kare kodların akıllı telefonlara indirilen aplikasyonlarla nasıl kontrol edileceği de detaylı şekilde zabıtalara gösterildi.

“AMACIMIZ FIRSATÇILARI ENGELLEMEK”

 Eğitime katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel, eğitimle kanunların zabıtaya verdiği yetkiyi doğru kullanmalarını amaçladıklarına dikkat çekti.

Barkot kontrollerinin düzenli olarak yapıldığını ve daha da sıklaştırılacağını belirten Yücel: “Amacımız vatandaşın daha rahat alışveriş yapması ve bilinçlenmesi. Hakkaniyetli bir kontrol ve denetim yaparak, kanunların bize verdiği yetkileri daha doğru kullanmaya çalışıyoruz. Özellikle bazı faydacıların kontrol ve denetiminin daha sağlıklı yapılmasını planlıyoruz. İl Ticaret Müdürlüğü ile bu eğitimde gözümüzden kaçan hususları ortaya koyup faydacıların, fırsatçıların önüne geçmeyi istiyoruz.” dedi.

@radyotrafik06