ATAPARK MAHALLESİ ÇÖZÜM BEKLİYOR
6 Temmuz 2020 Salı 17:07

Radyo Trafik Ankara'ya ulaşarak sesini duyurmak isteyen bir dinleyicimiz. Devamlı olarak Atapark Mahallesi 1295. sokağı kullandığını ve çok dik bir yokuş olan bu sokakta kaldırım olmaması nedeniyle yaşlı, engelli  vatandaşlarımızın yanında sağlıklı bireylerin bile zorluk yaşadıklarını dile getirdi. 

 

 

 

 

 

Özellikle kış aylarında kar yağdığında bu dik yokuşlu sokağın kesinlikle kullanılamadığını , yaz aylarında bile yaşlı ,çocuk ve engelli vatandaşların çile çektiğini aktaran dinleyenimiz acil olarak Atapark Mahallesi 1295. sokağa normal kaldırım yerine olumsuz hava şartlarında daha güvenli kullanım sağlayacak basamak kaldırım yapılması talebinde bulundu. (Dinleyicimizin gönderdiği temsili fotoğraftır.)

 

1291. sokak üzerindeki kaldırımların yüksekliğinden de şikayet eden dinleyicimiz. Yaşlıların ve engellerin kaldırımları kullanamadığını ve bu konuda da çözüm üretilmesi gerektiğini aktardı. Kaldırımların bazı yerlerde çok yüksek, bazı yerlerde çukur olması  ve engelli rampaları olmaması nedeniyle kullanılamadığını belirten dinleyenimiz, gerekli yerlere başvurduklarını ancak çözüm bulamadıklarını dile getirdi.

Aynı zamanda 1291 ve 1295. sokaklarda binaların kaldırımları kendi istedikleri gibi işgal ettiği belirten dinleynimiz. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'a da ulaşamadığını belirterek, yaşlı engelli ve çocuklarımızın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bu konularda hassas olan Turgut Altınok'un bu sorunu çözeceğine inancının tam olduğunu belirtti.

 

Radyo Trafik Ankara olarak bu sorunların kısa sürede çözüleceğine inanıyor, sorunlarını bizimle paylaşan dinleyicilerimizin sesi olmaya devam ediyoruz.

 

Erol Tümtaş

 

 

 

@radyotrafik06