KAMPÜSTE BİSİKLET DÖNEMİ !
6 Ekim 2020 Perşembe 15:51

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü ile Beytepe Metro İstasyonu arasında öğrencilerin kullanabilmesi için 500 bisiklet koyacaklarını açıkladı. Yavaş, proje başlayana kadar otobüslerle ücretsiz ring uygulaması başlattıklarını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı toplantısının ikinci oturumu önceki gün Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis, ‘EGO Genel Müdürlüğü’nce Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi içerisinden Beytepe Metro İstasyonu’na ücretsiz ring servisi düzenlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı’nı da görüştü. Tüm parti gruplarının oy birliğiyle kabul edilen Başkanlık Yazısı’nda öğrencilerin ücretlerinin Büyükşehir tarafından EGO Genel Müdürlüğü’ne ödeneceği konu ile ilgili iş ve işlemlerin de Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca yerine getirileceği kaydedildi.

OTOSTOP YAPMAK ZORUNA KALIYORLAR

Konu ile ilgili Meclis üyelerine bilgi veren Başkan Yavaş şunları söyledi: “Bisiklet yolu projesini yaptırıyoruz. Bisiklet yolunun 6 üniversiteye gitmesi öngörülüyor. Bisiklet yolu yapıldığında oraya (Hacettepe Beytepe Kampüsü) öğrencilerin gidiş gelişte kullanmaları için 400-500 bisiklet koyulacak. Orada hepimiz görüyoruz öğrenciler yaz-kış otostop yapmak zoruna kalıyorlar. Onun için ring uygulamasına başvurduk. Öğrenciler adına hepinize çok teşekkür ediyorum.” Meclis ayrıca belediyenin kadın konuk evlerinde kalan kadınlara verilen 120 TL’lik harçlığın en az 200 TL, çocuklar için ödenen 70 TL’lik harçlık bedelinin ise en az 100 TL olarak ödenmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

Kaynak:Hürriyet Ankara

 

 

 

@radyotrafik06