NET BORCU BELİRLEYİP, ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ!
1 Kasım 2020 Cuma 00:06

MKE Ankaragücü'nün yeni başkanı Fatih Mert göreve geldikten sonra ilk kez Radyo Trafik Ankara'da Armağan Canbaz'ın sunduğu Haluk Nogay'ın yorumcu olarak katıldığı "Taraftar" programında açıklamalarda bulundu.

 

ANKARA VE TARAFTARLARA KENDİNİZİ TANITABİLİR MİSİNİZ?

Ankara Balalıyım.Evliyim, üç çocuğum var.Ankaragüçlüyüm.Ankaragücü camiası beni tanır.2008 yılından itibaren çeşitli dönemlerde yöneticilik yaptım.Ankaragücü As Başkanlık görevlerinde ve basın sözcülüğü görevinde bulundum. Ankaragücü bizim yıllardır sevdamız.Şimdi başkanlık konusu gündeme gelince arkadaşlarla birlikte elimizi taşın altına koyduk.

 

KONGREDE İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLER VARDI.DÜN NELER YAŞANDI SİZDEN DİNLEYELİM...

Kongrede Ali İhsan Mutlu söz aldı. Orda eski notlar vardı,rakamlar söyleniyordu.Başkanda bana göre aşırı tepki gösterdi.Benim hoşuma gitmedi yakıştıramadım.Biz orada 110 yılık bir camiayı temsil ediyoruz.Ankaragücü yıllardır liglerde bir marka.Tepkim bu nedenle oldu.Çıkmak zorundaydım çıktık.Sonra geri geldik.Oyumuzu kullandık görevimize başladık.

 

KULÜBÜN NET BORCU BELLİ Mİ ?

Elimizde net bir bilanço yok. Sabah itibariyle yönetici arkadaşlarla çalışmalara başladık.Ne olduğunu 1-2 hafta içinde göreceğiz.Mehmet Başkan acil ödenmesi gereken futbolcu borçları olduğunu söyledi.Bunları biliyoruz ama net rakamı bilmiyoruz.Maçtan önce futbolcuların ödemesini yapacağız.
 

ANKARAGÜCÜ TRANSFER YAPAMADI KISITLI KADROYLA DEVAM EDİYOR. TRANSFER YASAĞINI KALDIRABİLECEK Mİ?

Rakamlar çok önemli görmemiz lazım.Futbol ailesinin alacağı 110 milyon lira olarak söylendi.Transfer yasağını kaldırabilmemiz için 60-70 milyon liraya ihtiyacımız var.Bu konuyu halletmek için mücadele edeceğiz.İnşallah devre arası çözeceğiz.

 

METİN DİYADİN İLE DEVAM EDECEK MİSİNİZ ?

Diyadin ile yola devam edeceğiz.Bugün hocayla görüşeceğiz.Biz Ankaragücüne geldik onu bunu gönderelim diye bir derdimiz yok.Zaman içerisinde tedbir alınması gereken şeyler varsa ona bakacağız.
 

DELEGE SİSTENDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI ? TARAFTARLARDA İŞİN İÇİNE GİRECEK Mİ?

Bence olması lazım doğrusu bu.Benim elimde öyle bir yetki olursa yaparım.Ankaragücü tüzügünde yıllık yüzde beş delege yapabiliyor.Buda her yıl için 50 kişlik bir sayı demek. Tüzüğü değiştirmek için tüzük kongresi yapmak lazım. Taraftarlıktan geldiğim için taraftarın delege olması kadar normal bir durum yok.Bu yıllardır gelen bir sorun.

 

DÜN AKŞAM CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜNÜZ ? SAYIN CUMHURBAŞKANI TAKIMA DESTEK VERECEK Mİ ?

Cumhurbaşkanımız Ankaragücünü takip ediyor ,bize hayırlı olsun dedi başarılar diledi.Destek konusunda zamanla bunlar görüşülür.Ankaragücüne destek olunur diye düşünüyorum.
 

YİĞİNER DÖNEMİ İNCELENECEK Mİ ?

Biz evrakları salonda söyledik.Bir işletme kurarkende geçmiş döneme ilgili her şeyi denetlemek lazım.2013-14 arası dönemde birlikteydik.Bir şey bulalım gibi bir amacımız yok.İnsanlara bilmeden suçlama yapmam.Varsa bir şey bakılır açıklanır.Her gün bu işlerle uğraşırsak bu klubü yönetemeyiz.
 

TARAFTARLA TEKRAR BARIŞ SAĞLANACAK MI ?

Biz barışığız taraftarlarla.Bugün bilet fiyatlarını düşürdük.Kulüpten engellenmiş sosyal medya hesaplarını açtık.Traftar olmadan takım yürümez.Ankaragücü yıllardır taraftarıyla ayakta kaldı.Taraftar bu işin asıl unsuru.

 

TARAFTARIN SİZDEN BEKLENTİSİ ÇOK BÜYÜK.BU SENEYİ ÇÖZERSEK SENEYE ŞAMPİYONLUĞA OYNAYABİLİR MİYİZ ?

Gerçekçi olmak lazım.Bu şu anda zor.Ben hep olacak işlere bakarak yaşıyorum.Hayal kurmuyorum.Verdiğimiz her söz beni bağlar.Önümüzde dağ gibi hesap var.Önce Ankaragücü bu sene ligde kalacak.

 

ALT YAPI İÇİN NELER YAPILACAK? TANDOĞAN TESİSLERİYLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA VAR MI ?

Ankaragücü altyapısı eski günlerine dönmeli.Tandoğan'daki tesisler İstasyon kazı çalışmalarından kaynaklı küçüldü o yüzden sıkıntı oldu.Daha henüz oralara gidemedik ama arkadaş görevlendirdik rapor hazırlanıyor.

 

 

@radyotrafik06