RADYO TRAFİK ANKARA'NIN HABERİ YEREL MEDYADA!
22 Kasım 2019 Çarşamba 21:19

Radyo Trafik Haber Merkezi'nin üç ayda bir yayımladığı kaza raporları haberi Ankara'da Yerel Basın'ın gündeminde yer aldı.

Ankara'nın ana yollarında aralık-ocak-şubat aylarında bin 700 olan trafik kazası sayısı mart-nisan-mayıs döneminde bin 445'e gerilemişti.

 

Trafik yoğunluğunun azaldığı haziran-temmuz-ağustos döneminde ise toplam kaza sayısı 1579 olarak kayıtlara geçti.Radyo Trafik verilerinden derlenen bilgiye göre, Ankara'da son üç ayda trafik kazası sayısında artış yaşandı. En fazla hasarlı trafik kazası haziran ayında, en çok yaralanmalı kaza ise ağustos ayında yaşandı.

 

Haziran ayında toplam 65, temmuz ayında ise toplam 559 trafik kazası yaşandı. Bu kazaların 481 'i hasarlı trafik kazasıydı. Temmuz ayında 35 yaralanmalı, 10 can kaybı yaşanan trafik kazası meydana gelirken, bu kazaların genellikle trafiğin rahatladığı ve ağır araçların yola çıktığı saatlerde meydana gelmesi dikkat çekti. Ağustos ayında toplam 549 trafik kazası yaşandı. Son üç ayda yaşanan kazalar ağırlıklı olarak 17.00-00.00 saatleri arasında gerçekleşti.

@radyotrafik06