‘ÖNCE METRO SONRA AŞTİ GİDECEK’
20 Aralık 2019 Çarşamba 18:27

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Radyo Trafik Ankara’da ‘Başkanlar Konuşuyor” programına konuk oldu.

 

Radyo Trafik Ankara / Özel Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Radyo Trafik Ankara’da ‘Başkanlar Konuşuyor” programında belediyenin çalışmalarından ve projelerinden bahsetti. Akgül, yaşanabilir bir Mamak hedeflediklerini belirterek söz verdikleri projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini ve yeni projeleri de Mamak’a kazandıracaklarını belirtti.

En kısa sürede AŞTİ’nin taşınacağını da ifade eden Akgül, AŞTİ ile birlikte yeni ulaşım planlamalarının da yapılacağını ve Ankaralının sorunsuz şekilde Yeni AŞTİ’ye ulaşacağını ifade etti.

 

Akgül, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 

BELEDİYE OLARAK KIŞA HAZIRIZ

“Mamak Belediyesi olarak kış ayına hazırız. Biz kurumsal anlamda çalışıyor gerekli kurumlardan hava durumu bilgilerini alıyoruz ve ekiplerimizde kışa hazır bekliyorlar. Ancak bizim gibi vatandaşında kış ayına hazır olması gerekiyor ve kış lastiklerini lütfen araçlarına taksınlar.

 

VATANDAŞIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Mamak İlçesi gün geçtikçe gelişiyor ve büyüyor. Artan nüfusa karşılık her noktaya anında yetişmemiz mümkün olmuyor. Bu noktada vatandaşımızdan da destek bekliyoruz. Örnek aldığımız Avrupa ülkelerinde vatandaş kendi kapısının önünü temizliyorlar bizim ülkemizde ise her şey belediyeden bekleniyor. Biz kışa hazırız ama vatandaşımızdan da destek bekliyoruz.

 

AŞTİ, MAMAK’A TAŞINACAK

AŞTİ’nin Mamak’a taşınması ile ilgili gerekli çalışmalar bitti. AŞTİ, Mamak ilçesine taşınacak. Ancak AŞTİ’yi taşımak ile iş bitmiyor toplu taşımanın da taşınması gerekiyor. Araç ile taşımacılık trafiği olumsuz yönde etkileyecektir bu nedenle farklı taşıma alternatifleri düşünüyoruz. Ulaşım sorununu Sıhhiye – Dikimevi – Yeni AŞTİ’ye kadar teleferik hattı kurulması planlayarak çözeceğiz. Amacımız AŞTİ’nin taşınması ile birlikte ulaşımında ağını da bitirmek.

 

VATANDAŞIMIZ ÇÖP TOPLAMA SAATLERİNE DİKKAT ETMELİ

Çöp toplama konusunda vatandaşlarımız bize yardımcı olursa aksaklık yaşanmaz. Bizim çöp toplama sorunumuz yok. Belirli saat dilimlerinde çöp topluyoruz. Akşam çalışmalar başlıyor gece saatlerine kadar devam ediyor. Ancak bazı vatandaşımız sabah işe giderken çöplerini yol kenarlarına bırakıyorlar. Biz istiyoruz ki akşam çöp toplama saatlerinde vatandaşımız çöplerini bırakmalarını istiyoruz. Bu saatler dışında sokağa çöp bırakan vatandaşlarımızı da uyarıyoruz. Ayrıca kurallara uymayanlara ceza kesme hakkımızda bulunuyor.

Bazı bölgelere de gömme çöp konteyner uygulamamız başladı. Zamanla yeni yerleşim yerlerinde bu çalışmamızı genişleteceğiz.

 

HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Belediye olarak vatandaşımızın her zaman yanındayız. Belediye olarak vatandaşımızın hüzünlü ve mutlu günlerinde yanındayız. Cenazelerde belediye olarak ücretsiz kefen ve cenaze aracı uygulamamız devam ediyor. Aynı zamanda bir taziye ekibimiz var ve cenazesi olan vatandaşlarımızın evine giderek yanlarında oluyoruz.

Sadece hüzünlü zamanlarında değil mutlu anlarında da belediye olarak vatandaşımızın yanındayız. Yeni doğan bebekler içinde çeşitli hediyelerimiz var ve aileler belediyemize gelerek hediyelerini alabilirler. Uygulamamızın adı da ‘Hoş geldin Bebek’

 

HER VATANDAŞIMIZ İLE GÖRÜŞMEM MÜMKÜN DEĞİL

Her vatandaşımız ile görüşmek isterim ancak 600 bine yakın nüfusu olan bir ilçemiz var ve herkes ile görüşmem mümkün olmuyor. Ancak yine de elimden geldiği kadarıyla vatandaşımız ile görüşmeye çalışıyorum. Vatandaşımız belediyemizde gerekli birimler ile görüşebilirler belediye olarak elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz.”

 

@radyotrafik06